  • Mfr # SRM-100-310
  • Zoro # G8088324
/ea
Free Shipping & Returns
Size
10.00mm
Overall Length
310.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
SRM-100-310
Country of Origin
Austria
Dimensions
Size
10.00mm
Overall Length
310.00 mm
Diameter
10.0 mm
Length
310 mm
Size-Diameter
10.00 mm
Size - Decimal
10.00mm - 0.3937
Shank Dia.
10.000 mm
Decimal Equivalent
0.3937
Description
Round Blank, Metric, Carbide, 10.00 mm