  • Mfr # SRM-160-310
  • Zoro # G8285304
/ea
Free Shipping & Returns
Size
16.00mm
Overall Length
310.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SRM-160-310
Country of Origin
United States
Dimensions
Size
16.00mm
Overall Length
310.00 mm
Diameter
16.0 mm
Length
310 mm
Size-Diameter
16.00 mm
Size - Decimal
16.00mm - 0.6299
Shank Dia.
16.000 mm
Decimal Equivalent
0.6299
Description
Round Blank, Metric, Carbide, 16.00 mm