  • Mfr # SRM-040-050
  • Zoro # G1983987
Size
4.00mm
Overall Length
50.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SRM-040-050
Country of Origin
Austria
Dimensions
Size
4.00mm
Overall Length
50.00 mm
Diameter
4.0 mm
Length
50 mm
Size - Decimal
4.00mm - 0.1575
Size-Diameter
4.00 mm
Shank Dia.
4.000 mm
Decimal Equivalent
0.1575
Description
Round Blank, Metric, Carbide, 4.00 mm