  • Mfr # SRM-080-310
  • Zoro # G8372497
/ea
Free Shipping & Returns
Size
8.00mm
Overall Length
310.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SRM-080-310
Country of Origin
Austria
Dimensions
Size
8.00mm
Overall Length
310.00 mm
Diameter
8.0 mm
Length
310 mm
Size-Diameter
8.00 mm
Size - Decimal
8.00mm - 0.3150
Shank Dia.
8.000 mm
Decimal Equivalent
0.3150
Description
Round Blank, Metric, Carbide, 8.00 mm