  • Mfr # HBB-025125X
  • Zoro # G3606971
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HBB-025125X
Country of Origin
United States
Description
0.0225" Min Bore DIA x 0.125" (1/8) Max Bore Depth x 0.0025" Projection x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length - Carbide Boring Helical Back Rake Right Hand, AlTiN Coated