  • Mfr # PF-2001000X
  • Zoro # G001018698
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
PF-2001000X
Country of Origin
United States
Description
0.2000" Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.0300" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0080" Radius - Carbide Axial Profiling Right Hand, AlTiN Coated