  • Mfr # SAT-1800-12X
  • Zoro # G3606956
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SAT-1800-12X
Description
0.3600" Min Bore DIA x 1.800" Max Bore Depth x 0.1020" Tooth Width x 0.0850" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide ACME Thread Right Hand, AlTiN Coated