  • Mfr # LTR-125-8X
  • Zoro # G3603541
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LTR-125-8X
Country of Origin
United States
Description
0.1250" (1/8) Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.0630" Tooth Width x 0.0400" Projection x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.002" Corner Radius - Carbide Thread Relief Right Hand, AlTiN Coated