  • Mfr # QITL-160750
  • Zoro # G111240323
Coating
UN
Size
14-56
Corner Radius
0.002 in
Overall Length
2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QITL-160750
Size
14-56
Corner Radius
0.002 in
Overall Length
2 in
Length from Holder
1.090 in
Min. Bore Dia.
0.1820 in
Max. Bore Depth
3/4 in
Neck Dia.
0.1150 in
Head Width
0.160 in
Coating
UN
Offset
0.023 in
Projection
0.0400 in
Centerline Offset
0.0662 in