  • Mfr # ML100-12GEL100
  • Zoro # G200498277
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Chemistry
GEL, AGM
Width
12.17 in
Depth
6.64 in
Height
8.50 in
Weight
63.93
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ML100-12GEL100
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
12.17 in
Depth
6.64 in
Height
8.50 in
Details
Chemistry
GEL, AGM
Weight
63.93
Amperage
100 AH
Voltage
12 V