  • Mfr # ML18-12GELMP2538
  • Zoro # G100817598
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Chemistry
GEL, AGM
Width
7.13 in
Depth
3.01 in
Height
6.57 in
Weight
11.90 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ML18-12GELMP2538
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
7.13 in
Depth
3.01 in
Height
6.57 in
Details
Chemistry
GEL, AGM
Weight
11.90 lbs
Amperage
18 AH
Voltage
12 V