  • Mfr # ML18-12GEL496
  • Zoro # G900500751
/ea
Key Features
Chemistry
GEL, AGM
Width
7.13 in
Depth
3.01 in
Height
6.57 in
Weight
11.90 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ML18-12GEL496
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
7.13 in
Depth
3.01 in
Height
6.57 in
Details
Chemistry
GEL, AGM
Weight
11.90 lbs
Amperage
18 AH
Voltage
12 V