  • Mfr # ML35-12GEL851
  • Zoro # G200498499
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Chemistry
GEL
Width
7.68 in
Depth
5.16 in
Height
7.13 in
Weight
23.15 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ML35-12GEL851
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
7.68 in
Depth
5.16 in
Height
7.13 in
Details
Chemistry
GEL
Weight
23.15 lbs
Amperage
35 AH
Voltage
12 V