  • Mfr # ML55-12GEL115
  • Zoro # G200512393
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Chemistry
GEL
Width
9.00 in
Depth
5.50 in
Height
8.93 in
Weight
38.58 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ML55-12GEL115
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
9.00 in
Depth
5.50 in
Height
8.93 in
Details
Chemistry
GEL
Weight
38.58 lbs
Amperage
55 AH
Voltage
12 V