  • Mfr # YTZ10SGEL59
  • Zoro # G600527317
/ea
Key Features
Chemistry
GEL
Width
5.90 in
Depth
3.42 in
Height
3.74 in
Weight
5.65 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
YTZ10SGEL59
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
5.90 in
Depth
3.42 in
Height
3.74 in
Details
Chemistry
GEL
Weight
5.65 lbs
Amperage
8.6 AH
Voltage
12 V