  • Mfr # ML7-6MP44160134
  • Zoro # G200791866
/ea
Key Features
Chemistry
SLA, AGM
Width
5.94 in
Depth
1.34 in
Height
3.94 in
Weight
2.43 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ML7-6MP44160134
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
5.94 in
Depth
1.34 in
Height
3.94 in
Details
Chemistry
SLA, AGM
Weight
2.43 lbs
Amperage
7 AH
Voltage
6 V