  • Zoro # G200512027
/ea
Key Features
Chemistry
SLA, AGM
Width
5.24 in
Depth
3.15 in
Height
6.10 in
Weight
8.32 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
YB12A-A21
Zoro #
G200512027
UPC #
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
5.24 in
Depth
3.15 in
Height
6.10 in
Details
Chemistry
SLA, AGM
Weight
8.32 lbs
Amperage
12 AH
Voltage
12 V