  • Mfr # YTX20L-BS342
  • Zoro # G800520125
Chemistry
SLA, AGM
Width
6.88 in
Depth
3.42 in
Height
6.10 in
Weight
11.79 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
YTX20L-BS342
Width
6.88 in
Depth
3.42 in
Height
6.10 in
Details
Chemistry
SLA, AGM
Weight
11.79 lbs
Amperage
18 AH
Voltage
12 V