  • Mfr # YTZ12S1031
  • Zoro # G300528232
/ea
Key Features
Chemistry
SLA, AGM
Width
6.00 in
Depth
3.44 in
Height
4.38 in
Weight
7.94 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
YTZ12S1031
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
6.00 in
Depth
3.44 in
Height
4.38 in
Details
Chemistry
SLA, AGM
Weight
7.94 lbs
Amperage
11 AH
Voltage
12 V