  • Mfr # 1736H14M170
  • Zoro # G702600536
124
Pitch - Timing Belts
14mm
Width - Timing Belts
170mm
Industry Number - Timing Belts
1736-14M-170
Material
Chloroprene Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1736H14M170
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Width - Timing Belts
170mm
Height
10mm
124
Pitch - Timing Belts
14mm
Industry Number - Timing Belts
1736-14M-170
Material
Chloroprene Rubber
Weight
6.50651064 lbs
Core Cord
Fiberglass
Cover Material
Nylon
Description
(HTD) 14mm Pitch, 1736mm L x 170mm W