  • Mfr # T1.75/1.88RD1-BOX
  • Zoro # G414923015
Small Outside Diameter
1.75 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
T1.75/1.88RD1-BOX
Small Outside Diameter
1.75 in
Overall Diameter
2 in
Flanged End Inside Diameter
1.818 in
Non-Flanged End Inside Diameter
1.688 in
Inside Length
0.75 in
Large Outside Diameter
1.88 in
Description
Tapered Cap Plug, T Series, Inside Length 0.75 in, Flanged End Inside Diameter 1.818 in, Non-Flanged End Inside Diameter 1.688 in, LDPE, Red