  • Mfr # T1.78/1.95RD1-BOX
  • Zoro # G514923007
Small Outside Diameter
1.78 in
Inside Length
1 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
T1.78/1.95RD1-BOX
Small Outside Diameter
1.78 in
Inside Length
1 in
Flanged End Inside Diameter
1.888 in
Overall Diameter
2.13 in
Large Outside Diameter
1.95 in
Non-Flanged End Inside Diameter
1.718 in
Description
Tapered Cap Plug, T Series, Inside Length 1 in, Flanged End Inside Diameter 1.888 in, Non-Flanged End Inside Diameter 1.718 in, LDPE, Red