  • Mfr # PWR-12050-USJP-S1
  • Zoro # G812933425
/ea
Key Features
Type
Unlocking Barrel Plug
Total Number of Outlets
1
Standards
FCC/UL/PSE
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
PWR-12050-USJP-S1
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Details
Item
Power Adapter
Type
Unlocking Barrel Plug
Total Number of Outlets
1
Standards
FCC/UL/PSE
Description
PWR-12050-USJP-S1 - Locking barrel plug, 12 VDC, 0.5 A, 100 to 240 VAC, US-JP plug, 0 to 40C operating temperature