  • Mfr # A0.79X031.14
  • Zoro # G214237480
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
31.14 mm (1.226 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A0.79X031.14
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
31.14 mm (1.226 in)
Nominal Outside Dia.
1.29 in
Nominal Width
1.29 in
Overall Length
1.29 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)