  • Mfr # A10.00X836.5
  • Zoro # G814269430
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
836.5 mm (32.933 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A10.00X836.5
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
836.5 mm (32.933 in)
Nominal Outside Dia.
33.72 in
Overall Length
33.72 in
Nominal Width
33.72 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)