  • Mfr # A1.27X003.91
  • Zoro # G114242812
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
3.91 mm (0.154 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
A1.27X003.91
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
3.91 mm (0.154 in)
Nominal Outside Dia.
0.25 in
Overall Length
0.25 in
Nominal Width
0.25 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)