  • Mfr # A1.42X004.47
  • Zoro # G214242408
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
4.47 mm (0.176 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1.42X004.47
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
4.47 mm (0.176 in)
Nominal Outside Dia.
0.29 in
Overall Length
0.29 in
Nominal Width
0.29 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)