  • Mfr # A1.78X115.09
  • Zoro # G114259278
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
115.09 mm (4.531 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
A1.78X115.09
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
115.09 mm (4.531 in)
Nominal Outside Dia.
4.67 in
Nominal Width
4.67 in
Overall Length
4.67 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)