  • Mfr # A1.78X138.81
  • Zoro # G514259175
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
138.81 mm (5.465 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
A1.78X138.81
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
138.81 mm (5.465 in)
Nominal Outside Dia.
5.6 in
Overall Length
5.6 in
Nominal Width
5.6 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)