  • Mfr # A1.88X007.75
  • Zoro # G814263834
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
7.75 mm (0.305 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1.88X007.75
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
7.75 mm (0.305 in)
Nominal Outside Dia.
0.45 in
Overall Length
0.45 in
Nominal Width
0.45 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)