  • Mfr # A3.18X015.82
  • Zoro # G014271929
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
15.82 mm (0.623 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
A3.18X015.82
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
15.82 mm (0.623 in)
Nominal Outside Dia.
0.87 in
Nominal Width
0.87 in
Overall Length
0.87 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)