  • Mfr # A3.58X024.59
  • Zoro # G514293797
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
24.59 mm (0.968 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
A3.58X024.59
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
24.59 mm (0.968 in)
Nominal Outside Dia.
1.25 in
Nominal Width
1.25 in
Overall Length
1.25 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)