  • Mfr # A4.42X006.07
  • Zoro # G714238741
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
6.07 mm (0.239 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A4.42X006.07
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
6.07 mm (0.239 in)
Nominal Outside Dia.
0.59 in
Overall Length
0.59 in
Nominal Width
0.59 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)