  • Mfr # A5.33X232.71
  • Zoro # G214242781
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
232.71 mm (9.162 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A5.33X232.71
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
232.71 mm (9.162 in)
Nominal Outside Dia.
9.58 in
Overall Length
9.58 in
Nominal Width
9.58 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)