  • Zoro # G014258906
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Nominal Inside Dia.
349.3 mm (13.752 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A5.70X349.3
Zoro #
G014258906
UPC #
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
349.3 mm (13.752 in)
Nominal Outside Dia.
14.2 in
Overall Length
14.2 in
Nominal Width
14.2 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
AFLAS
Durometer
80
Color
Black
Temp. Range
14°F (-10°C) to 428°F (220°C)