  • Mfr # E10.00X633.5
  • Zoro # G414267195
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
633.5 mm (24.941 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E10.00X633.5
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
633.5 mm (24.941 in)
Nominal Outside Dia.
25.73 in
Nominal Width
25.73 in
Overall Length
25.73 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-67°F (-55°C) to 257°F (125°C)