  • Mfr # E1.78X104.04
  • Zoro # G014251402
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
104.04 mm (4.096 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
E1.78X104.04
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
104.04 mm (4.096 in)
Nominal Outside Dia.
4.24 in
Nominal Width
4.24 in
Overall Length
4.24 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-67°F (-55°C) to 257°F (125°C)