  • Mfr # E2.03X016.26
  • Zoro # G114286892
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
16.26 mm (0.64 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
E2.03X016.26
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
16.26 mm (0.64 in)
Nominal Outside Dia.
0.8 in
Overall Length
0.8 in
Nominal Width
0.8 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-67°F (-55°C) to 257°F (125°C)