  • Mfr # E3.53X348.84
  • Zoro # G214247830
Nominal Inside Dia.
348.84 mm (13.734 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E3.53X348.84
Nominal Inside Dia.
348.84 mm (13.734 in)
Nominal Outside Dia.
14.01 in
Overall Length
14.01 in
Nominal Width
14.01 in
Temp. Range
-67°F (-55°C) to 257°F (125°C)