  • Mfr # E3.58X345.85
  • Zoro # G314255940
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
345.85 mm (13.616 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
E3.58X345.85
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
345.85 mm (13.616 in)
Nominal Outside Dia.
13.9 in
Nominal Width
13.9 in
Overall Length
13.9 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-67°F (-55°C) to 257°F (125°C)