  • Mfr # E5.33X466.09
  • Zoro # G014290487
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
466.09 mm (18.35 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E5.33X466.09
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
466.09 mm (18.35 in)
Nominal Outside Dia.
18.77 in
Overall Length
18.77 in
Nominal Width
18.77 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-67°F (-55°C) to 257°F (125°C)