  • Mfr # E5.44X638.89
  • Zoro # G014290425
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
638.89 mm (25.153 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
E5.44X638.89
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
638.89 mm (25.153 in)
Nominal Outside Dia.
25.58 in
Overall Length
25.58 in
Nominal Width
25.58 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-67°F (-55°C) to 257°F (125°C)