  • Mfr # E6.99X323.22
  • Zoro # G314259092
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
323.22 mm (12.725 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
E6.99X323.22
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
323.22 mm (12.725 in)
Nominal Outside Dia.
13.28 in
Nominal Width
13.28 in
Overall Length
13.28 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-67°F (-55°C) to 257°F (125°C)