  • Mfr # E70.139X3.24
  • Zoro # G014263863
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
3.24 mm (0.128 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
E70.139X3.24
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
3.24 mm (0.128 in)
Nominal Outside Dia.
5.65 in
Nominal Width
5.65 in
Overall Length
5.65 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
EPDM
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-67°F (-55°C) to 257°F (125°C)