  • Mfr # N0.79X025.07
  • Zoro # G214259031
Nominal Inside Dia.
25.07 mm (0.987 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
N0.79X025.07
Nominal Inside Dia.
25.07 mm (0.987 in)
Nominal Outside Dia.
1.05 in
Nominal Width
1.05 in
Overall Length
1.05 in
Temp. Range
-31°F (-35°C) to 248°F (120°C)