  • Mfr # N1.78X036.27
  • Zoro # G514267118
Nominal Inside Dia.
36.27 mm (1.428 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
N1.78X036.27
Nominal Inside Dia.
36.27 mm (1.428 in)
Nominal Outside Dia.
1.57 in
Nominal Width
1.57 in
Overall Length
1.57 in
Temp. Range
-31°F (-35°C) to 248°F (120°C)