  • Mfr # N1.78X055.17
  • Zoro # G014266994
Nominal Inside Dia.
55.17 mm (2.172 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
N1.78X055.17
Nominal Inside Dia.
55.17 mm (2.172 in)
Nominal Outside Dia.
2.31 in
Nominal Width
2.31 in
Overall Length
2.31 in
Temp. Range
-31°F (-35°C) to 248°F (120°C)