  • Mfr # N1.80X011.04
  • Zoro # G614290603
Nominal Inside Dia.
11.04 mm (0.435 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
N1.80X011.04
Nominal Inside Dia.
11.04 mm (0.435 in)
Nominal Outside Dia.
0.58 in
Nominal Width
0.58 in
Overall Length
0.58 in
Temp. Range
-31°F (-35°C) to 248°F (120°C)