  • Mfr # N2.59X045.49
  • Zoro # G414255932
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
45.49 mm (1.791 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
N2.59X045.49
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
45.49 mm (1.791 in)
Nominal Outside Dia.
2 in
Overall Length
2 in
Nominal Width
2 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-31°F (-35°C) to 248°F (120°C)