  • Mfr # N3.18X054.36
  • Zoro # G914242449
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
54.36 mm (2.14 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
N3.18X054.36
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
54.36 mm (2.14 in)
Nominal Outside Dia.
2.39 in
Nominal Width
2.39 in
Overall Length
2.39 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-31°F (-35°C) to 248°F (120°C)